Kancelaria prawna – merytoryczna pomoc dla frankowiczów

Kancelaria Czarniak Baszczyn z Krakowa specjalizuje się w sporach z bankami i innymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują polisolokaty czy też kredyty we frankach . Wachlarz usług radcy prawnego Tomasza Baszczyna oraz adwokata Pawła Czarniaka jest bardzo szeroki – obejmuje występowanie w imieniu klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, a także spłaconych i wypowiedzianych. Oprócz tego są to także postępowania o unieważnienie umów, zwrot gotówki bądź zmniejszenia salda zadłużenia.

Pomoc frankowiczom – jaką wybrać kancelarię prawną?

Warto zdecydować się przede wszystkim na kancelarię, która już prowadziła sprawy posiadaczy kredytów we frankach szwajcarskich. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma na swoim koncie pomoc frankowiczom i prowadziła spory z bankami, m.in. z mBank, Getin Noble Bank, Bank Millennium oraz Raiffeisen Bank Polska. Kancelaria ta dysponuje ponad 4-letnią praktyką w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest najważniejsze podczas wyboru kancelarii specjalizującej się w kredytach frankowych? Istotne, aby pierwszym krokiem – przed podjęciem jakichkolwiek dalszych działań – była skrupulatna analiza umowy kredytowej. Poza sama umową przejrzenia wymagają również inne dokumenty – regulamin i aneksy. Na każdym etapie takiego postępowania kancelaria powinna służyć merytorycznym wsparciem i wiedzą, a także pomocą w sporządzaniu rozmaitego typu dokumentów: reklamacji, pozwu, zawezwania do próby ugodowej i innych.

Pozew przeciwko bankowi – kredyty frankowe

Odpowiednio przeprowadzone postępowanie sądowe może doprowadzić do efektu końcowego w postaci unieważnienia lub odfrankowienia kredytu we frankach. Każdy kto posiada kredyt we frankach szwajcarskich i chce go np. przewalutować, powinien poszukać profesjonalnej pomocy w sporządzeniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, występuje do sądu o uznanie klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach za niewiążące, a nawet – w określonych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.