Akcesoria szalunkowe – co to za elementy i gdzie je kupić?

Jeśli szukasz akcesoriów szalunkowych, kliknij tu.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wzmacniania deskowań i przydają się na placach budów. Jakie produkty używa się w trakcie szalowania? Dlaczego warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Żeby szalunki ścienne, stropowe czy używane do wykopów były wykonane w prawidłowy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają obecnie wiele elementów używanych do wzmacniania konstrukcji, między innymi napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, nakrętki, klucze do rusztowań i żabek napinających, zaciski sprężynowe, listwy pozycjonujące czy fazujące, rurki dystansowe oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, nazwany też ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga utrzymać odpowiedni rozstaw pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki motylkowe, przegubowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy umożliwiające spięcie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse, które umożliwiają zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie można pominąć również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Czemu warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato wyposażonych sklepach online. Witryny internetowe oferują wysokiej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Peri czy Rasto i są dostępne w rozsądnych cenach.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]