Budowa domów drewnianych – nowoczesność, funkcjonalność, estetyka

Dowiedz się więcej o budowie domów drewnianych przeszklonych.

Wiele osób marzy o posiadaniu własnego domu. Wielu z nich udaje się spełnić to pragnienie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w naszym krajobrazie najczęściej dostrzec można było domy w kształcie klasycznego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Cechowały się również dużymi stratami energii. Aktualnie wygląda to zupełnie inaczej. Niezwykle chętnie decydujemy się na domy wykonane z drewna stanowiące połączenie znanego od lat stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak rewelacyjnie połączyć nowoczesność i tradycję?

Domy budowane z drewna to aktualnie świetny przykład na to, jak efektywnie można zestawić ze sobą tradycyjny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam wygodę. Styl góralski – bo tak często nazywa się także styl podhalański – to kwintesencja dobrego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach pokryty gontem, weranda bądź balkon – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu podhalańskim. By jednak taki dom był nowoczesny, architekci stawiają na liczne przeszklenia, chętnie wykorzystują także inne nowoczesne materiały. Taki dom może być także energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci stosują dość zwartą bryłę domu, polecają dobór właściwych okien i właściwie wykonane ocieplenie. Domy z drewna wybudowane w stylu góralskim połączonym z nowatorskimi elementami spotkać można najczęściej w w jednej części naszego kraju. Jest to rzecz jasna Małopolska, na terenie której położone jest piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt specjaliście

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu z drewna będącego połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie jest proste. Z tego powodu najlepiej jest powierzyć to zadanie fachowcom. Tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie wyglądał świetnie, a jednocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

Kontakt:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]