Kluczowy element szalunków – sklejka szalunkowa

Chcesz kupić sklejkę Peri? Wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to kluczowy moduł szalunków. Tę funkcję mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wytworzone z innego materiału, jakkolwiek na ogół używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem postawić obiekty z murami wykonanego z tego materiału. Szalunki są również wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają przygotowanie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jest nam niezbędna, a nie możemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Dawniej w szalunkach z reguły wykorzystywane były deski z bloków drewna. Te aczkolwiek były kosztowne, a przy tym nie posiadały wymaganych parametrów – zazwyczaj nie najlepiej radziły sobie z zawilgoceniem. W związku z tym w dzisiejszych czasach stosowana jest głównie sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z różnych gatunków drewna – na ogół z brzozy, olchy lub topoli. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które produkuje się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny częstokroć wykorzystywany rodzaj to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Przedsiębiorstwa budowlane posiadają przeważnie swoją sklejką szalunkową wraz z elementami pozwalającymi na jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż na własną rękę, nie ma potrzeby kupowania wszystkich elementów szalunków – można je wynająć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Oprócz samych desek, firma oferuje także wynajem innych akcesoriów potrzebnych do postawienia szalunków – m.in. łączników i głowic.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]