Okna i drzwi aluminiowe, systemy przeciwpożarowe – oferta MTS Dom

Dowiedz się więcej o produktach MTS Dom.

Aluminium jest metalem niezmiernie popularnym w budownictwie, z którego coraz częściej wykonuje się okna i drzwi, będące alternatywą dla stolarki z drewna czy tej z PCV. Przedtem drzwi i okna aluminiowe zazwyczaj spotykane były w obiektach użyteczności publicznej, w bankach i w biurowcach, jednak w XXI w. montuje się je także w domach jednorodzinnych.

Zalety okien i drzwi aluminiowych

Okna aluminiowe – duże przeszklenia to więcej naturalnego światła w domu

Drzwi i okna aluminiowe są niezrównane, jeśli idzie o wielkoformatowe konstrukcje. Stąd właśnie jest tak często wybierana przez architektów biurowców – pozwala na budowę obiektów, w których przeszklenia są sporą część elewacji. Ten styl budownictwa przyjął się także w budownictwie prywatnym – w ostatnich latach popularne są nowoczesne domy jednorodzinne, w których używa się drzwi i okien z aluminium do konstrukcji przeszklonych ścian. Tym sposobem do wnętrz przedostaje się więcej światła słonecznego, a domownicy mogą napawać się panoramą otaczającej ich przyrody.

Ważnymi zaletami metalu jakim jest aluminium jest jego duża odporność na utlenianie oraz działanie wilgoci i promieniowania UV, a także jego plastyczność i lekkość. Pozwala to budować duże, wytrzymałe przeszklenia, nierzadko o dość nieszablonowych konturach. Należy uwydatnić, iż współczesne produkty stolarki aluminiowej cechują się bardzo dobrym współczynnikiem przenikania ciepła.

Bogata oferta polskiego producenta okien oraz drzwi aluminiowych

Rodzimy producent drzwi oraz okien aluminiowych, spółka MTS Dom z Niepołomic, działa na rynku od przeszło dwóch dziesięcioleci. Oferta firmy jest nadzwyczaj bogata. To głównie systemy okienno-drzwiowe, fasadowe oraz harmonijkowe. W ofercie spółki MTS Dom dostępne są również ogrody zimowe oraz systemy dodatkowe, jak konstrukcje balustrad lub ramowe konstrukcje wypełnione siatką, instalowane na drzwiach, witrynach i oknach, które tworzą zaporę zabezpieczającą wnętrza przed owadami. Artykuły MTS Dom dostępne są w szerokiej gamie kolorów, między innymi w palecie RAL i w kolorach strukturalnych oraz drewnopodobnych, toteż bez przeszkód można wybrać odpowiednią barwę produktu do każdego projektu.

Kontakt:
MTS DOM Sp. z o.o.
ul. Na Grobli 2F
32-005 Niepołomice

Tel.: +48 12 281 33 91
E-mail: [email protected]