Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Chcesz kupić podpory szalunkowe? Odwiedź tę stronę.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. W jaki sposób są wykorzystywane? Dlaczego opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej funkcja

Wśród szalunków rozróżniamy deskowania ścienne, do wykopów oraz podpory stropowe. Ten ostatni typ stosowany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu możliwe jest pokrycie stropu cementem i właściwe jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią także stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezbędne w trakcie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można używać ich w rozmaitych sytuacjach. Standardowo w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się ogromną trwałością, są także łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są ogromne. Pośród czołowych producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, a także elementy wykonywane przez firmy Hunnebeck, Olan czy Pionart. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri wyróżniające się doskonałą jakością, nowatorskimi rozwiązaniami oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w ciężkich warunkach. Obecnie dużo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny powodują, że usługi te zyskują na popularności. Wypożyczenie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]