Wynajem szalunków – czy jest opłacalny?

Wynajem szalunków - ta niezwykła oferta Was zadowoli

Szalowanie to jedna z najczęściej stosowanych na budowach technologii. Na czym się opiera? Szalunek to swego rodzaju forma, którą wypełnia się betonem – zazwyczaj przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle budowane są z drewna, jednak można zaobserwować też konstrukcje zrobione ze stali, a niekiedy nawet tworzyw sztucznych. Innymi niezbędnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te umożliwiają osiągnięcie odpowiednich efektów. Jednak z uwagi na wysokie koszty nie zawsze firmy remontowe posiadają własne szalunki. Jeśli będą niezbędne, mają szansę bowiem po prostu je wynająć – szczególnie, iż wynajem szalunków to obecnie naprawdę popularna usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków będzie dobrym rozwiązaniem dla firm często przyjmujących zadanie budowy fundamentów, gdyż jak już wspomnieliśmy, będą one w tym celu niezbędne. Jeżeli zaś budowanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą naszej firmy, warto sprawdzić zalety, które oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy go wybrać? Przede wszystkim ze względów finansowych – wynajęcie szalunków parę razy w sezonie będzie bardziej korzystne niż ich kupno. Dobrze wspomnieć także o funkcjonalności, gdyż przechowywanie rzadko używanych szalunków może powodować spore wydatki.

Wynajem szalunków – jak znaleźć?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze przemyśleć to, jaka firma nam je zapewni. W jaki sposób ją wybrać? Warto zdecydować się na usługi firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla firm budowlanych – w ten sposób zyskamy pewność, że szalunki będą solidne i praktyczne. Bardzo istotna będzie również obsługa kontrahenta – w przypadku, gdy zbliża się czas startu robót nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. W razie wątpliwości dobrze natomiast skorzystać z internetu, by dowiedzieć się, co o ofercie konkretnej firmy myślą wcześniejsi kontrahenci.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]