Czy opłaca się inwestować w złoto w sztabkach?

Potrzebujesz złota w sztabkach? Wejdź na https://tinyurl.com/yfd2wnup.

Deponowanie pieniędzy na lokacie lub po prostu gromadzenie ich na koncie bankowym nie jest dziś tak rentowne jak dziesięć lat temu. Niewielkie oprocentowanie oferowane przez banki, ale również i powszechniejsze zrozumienie, że nie zainwestowany kapitał zapewnia zysku doprowadziły do tego, że Polacy szukają strategii, które umożliwią ich oszczędnościom zapewniać w przyszłości poboczny zysk. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz większe zainteresowanie wzbudzają metale inwestycyjne, a w szczególności – sztabki złota.

Złote sztabki – czemu popyt na ten kruszec pozostaje wysoki?

Przede wszystkim wypada stanowczo zaznaczyć, iż lokata pieniędzy w złote sztabki to długoterminowa inwestycja. Złoto zazwyczaj opiera się słabszym i silniejszym wahaniom odczuwalnym w gospodarce, a wręcz niepewność polityczna oraz ekonomiczna często podnosi jego wartość. Rzecz jasna można spostrzec wahania w jego ceny, jednak analizując jej historyczny wykres od razu można spostrzec, że z biegiem ona wzrasta. Czemu się tak dzieje? Od wieków ilość tego kruszcu będąca w obiegu utrzymuje się mniej więcej bez zmian. Kiedyś służył on jako uniwersalna waluta, obecnie jest szeroko wykorzystywany w medycynie, elektronice czy przemyśle, jak również – wciąż na potężną skalę – w złotnictwie i sztuce. Mimo, iż wydobycie złota trwa nieustannie i w teorii powinno go przybywać, recykling tego kruszcu użytego np. przy produkcji sprzętu elektronicznego (jak odtwarzacze CD albo kable USB) jest często nierentowny, wobec tego zapotrzebowanie na złoto trzyma się wysokim poziomie i oczekuje się, iż w przyszłości trend ten się nie odwróci.

Sztabki złota – kogo stać na taką lokatę?

Słuchając o inwestycji środków w sztaby złota większość inwestorów z miejsca pomyśli, iż to nie dla nich, ze względu na znaczny koszt. Tymczasem złote sztabki wytwarza się w różnorodnych rozmiarach, dlatego zasadniczo każdy może sobie pozwolić na lokatę pewnej części oszczędności w ten kruszec. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g czy 10 g. Takie drobne sztabki są także idealnym pomysłem na prezent. Więksi inwestorzy, posiadający większe fundusze chętnie zamawiają się na cięższe sztaby złota o wadze 20 g, 250 g, a nawet 1000 g. Warto jednak mieć świadomość dwóch rzeczach. Po pierwsze, inwestując w większą sztabkę kupujemy złoto po wyraźnie niższej cenie. Po drugie, nie da się pociąć odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Stąd powinno się kupować złote sztabki o przeróżnym ciężarze bądź zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są wstępnie rozparcelowane na mniejsze kawałki.

Kontakt:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]