Do kogo kierowany jest kredyt konsolidacyjny?

Z terminem kredytu konsolidacyjnego z całą pewnością spotkało się mnóstwo osób. Konsolidacja to produkt proponowany przez banki, który najczęściej skierowany jest do indywidualnych klientów, którzy wpadli w spiralę zadłużenia.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Osoby, które zmagają się z wieloma zadłużeniami, mogą je skumulować w jeden kredyt. Konsolidacja ułatwi tym osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych kredytów. Dzięki konsolidacji można spłacić także te kredyty, które na skutek najróżniejszych problemów spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które mają trudności z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może okazać się jedynym rozwiązaniem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego następuje zmniejszenie wysokości rat. Istotne jest również to, że po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast kilku rat wpłaca się do banku tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia zatem wyjście z problemów finansowych, obniżenie miesięcznego obciążenia i lepsze gospodarowanie domowymi finansami.

Jakie zobowiązania można połączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba kredytów, które można skonsolidować jest niezwykle duża. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu klienci mogą spłacić kredyt mieszkaniowy, ratalny, samochodowy oraz gotówkowy. Za sprawą konsolidacji można też uporać się z zadłużeniem na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym bądź na karcie kredytowej. Zależnie od preferencji klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują dzisiaj nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe, ale często wiąże się to z większymi kosztami usługi lub nierentownymi dla klienta zapisami. Wybierając kredyt konsolidacyjny, warto skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie pośrednika, który pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie.