Flobo – robot do obsługi należności z modułem automatycznej windykacji

Potrzebujesz wiadomości o automatycznej windykacji należności? Dobrze trafiłeś!

Jest mnóstwo przeróżnych powodów, dlaczego klienci nie płacą w terminie za zrealizowaną usługę. Problem z przeterminowanymi należnościami mają nie tylko przedsiębiorców, którzy świadczą usługi B2B, lecz też przedsiębiorstwa z profilem działalności ukierunkowanym na odbiorców indywidualnych.

Aplikacja Flobo do księgowania przelewów z opcją prowadzenia automatycznej windykacji

Przedsiębiorca może dochodzić niespłaconych należności poprzez windykację długu. Choć określenie to prawie każdemu niedobrze się kojarzy, a w rzeczywistości oznacza to proces w trakcie którego wszczyna się względem dłużnika różne działania dopuszczone w obowiązujących aktach prawnych. Czynności te zmierzają do ściągnięcia zaległości. To tzw. windykacja polubowna, czyli systematyczne monitowanie dłużnika i ponawianie prośby o wniesienie opłaty. Gdy ta strategia dochodzenia należności pozostanie bez odzewu, następną możliwością jest windykacja sądowa. Jeżeli firma współpracuje z kilkudziesięcioma czy z kilkuset kontrahentów i miesiąc w miesiąc wystawia identyczną ilość paragonów oraz faktur, ryzyko, iż jakiś procent opłat nie będzie wniesiony w ustalonym terminie z pewnością wzrasta. W organizacji całej procedury księgowania przelewów pomoże aplikacja Flobo, służąca do automatycznej obsługi należności, która ma też moduł automatycznej windykacji.

Automatyczna windykacja należności – poprawi terminowość wpłat u swoich klientów

Robot Flobo nie tylko monitoruje, czy na rachunek bankowy wpłynął przelew od klienta, ale w razie wykrycia jej braku we wskazanym terminie, inicjuje ona proces upominania o obowiązku zapłacenia za fakturę. Właściciel firmy korzystający z tej aplikacji może dodać swoje harmonogramy działań wszczynanych wobec nie płacących klientów, wyznaczając m.in. przerwy pomiędzy wiadomościami upominającymi. Informacja o nadciągającym terminie płatności za fakturę przesyłana jest z aplikacji również przed jego upływem do tych klientów, którzy w ciągu poprzedniego kwartału dwukrotnie wykonali przelew z opóźnieniem lub którzy nie opłacili faktury w terminie w ostatnim miesiącu. Jeśli notyfikacje nie przyniosą efektów, kolejnymi etapami automatycznej windykacji podejmowanymi przez robota Flobo jest wygenerowanie noty księgowej w wysokości 40 euro oraz przekazanie zawiadomienia o dłużniku do BIG. Ostatecznie, jeżeli wspomniane powyżej kroki nie przyniosą spodziewanego efektu, Flobo prześle informacje o zadłużeniu do e-sądu.

Korzystanie z aplikacji do automatycznej księgowości i windykacji oszczędza czas poświęcany na monitorowanie wpływających należności, a po paru miesiącach bywa również przyczyną znacznej poprawy terminowości u kontrahentów.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]