Jak działa i kto korzysta z kantoru online?

Szukasz szczegółowych informacji o aktualnej ofercie internetowej wymiany walut? Dobrze trafiłeś! Wejdź na nordiqa.com/kantor-internetowy.html.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w kantorze albo w placówce bankowej – na te pierwsze w dalszym ciągu można się natknąć sklepach wielkopowierzchniowych czy w galeriach handlowych! Jednakże w szybko transformującej się rzeczywistości, klienci pragną wymieniać waluty bez przymusu wychodzenia z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, skutkiem tego też utworzono kantory online, które na to pozwalają.

Kantor online – zawsze bieżący kurs wymiany

Działanie kantoru internetowego jest równie proste jak fizycznego kantoru. Klient loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a w następnej kolejności przelewa do swojego panelu kapitał, który chce wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów wymiany walut online jest w głównej mierze to, iż przewalutowanie można zlecić w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut odbywa się już w porze pracy kantoru po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o informacje pobierane z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, zwykle z poprzedniej doby. Następnym i bardzo istotnym walorem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te proponowane przez kantory tradycyjne oraz placówki bankowe. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może skutkować uiszczeniem spreadu w wysokości nawet 4-5%, tymczasem w kantorze online spready zazwyczaj nie przekraczają 2%. Kantory internetowe świadczą również kilka specjalnych usług wykorzystywanych przez klientów, np. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której nabywca zleca przewalutowanie po wyznaczonym przez niego kursie (transakcja jest wykonywana dopiero wówczas, gdy podany przez użytkownika kurs będzie taki sam jak kurs na rynku) albo w uzgodnionym przez użytkownika dniu.

Kantor internetowy – usługa dla pracowników zagranicznych i kredytobiorców

Kantory internetowe to opcja dla osób doceniających wygodę, a także dużą wolność w rozporządzaniu własnym kapitałem. Używają ich też kredytobiorcy spłacający pożyczki zaciągnięte w obcej walucie i osoby studiujące czy też zatrudnione poza granicami Polski. Aczkolwiek nim zadecydujemy, żeby powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego reputację oraz bezpieczeństwo, np. poprzez weryfikację na stronie KNF, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.