Usługa mass collect – co to jest?

Dowiedz się, jak działa mass collect na flobo.io/mass-collect/.

Mass collect jest usługą, która opiera się na identyfikacji płatności masowych. Opisujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak upraszcza życie dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przypisania kontrahentom unikalnych numerów rachunków

Funkcja usługi mass collect jest właściwie stosunkowo prosta. Polega na przydzieleniu każdemu kontrahentowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się równocześnie jego symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście sprawdza się tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest duża grupa klientów, a więc przykładowo w firmach telekomunikacyjnych, w prywatnych klinikach, jak również wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się płatności abonenckie (m.in. w klubach fitness). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na jeden rachunek firmowy, jednakże uprzednie przypisanie klientom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do realizacji wpłaty (tradycyjny przelew, przelew pocztowy czy też przelew z karty). Wykorzystanie mass collect wiąże się też z szybszym księgowaniem wpłat aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a zarazem wyeliminowaniem ewentualnych pomyłek często przytrafiających w trakcie tej czynności.

Bieżące monitorowanie wpływających należności – plusy usługi mass collect

Choć mass collect nie jest aktualnie proponowane w większości banków (posiadają ją między innymi Bank Pekao i ING Bank Śląski) warto przeanalizować możliwość jego wdrożenia w przedsiębiorstwie, także takim, które każdego miesiąca obsługuje mniej niż setki dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect przynosi wszak kilka korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników, możliwość połączenia z systemem finansowo–księgowym (a więc łatwiejsze kontrolowanie przychodzących należności) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada również opcję przesyłania przypomnień o nadchodzących płatnościach i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy efektywnie zwiększa terminowość u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]