Jak się przygotować do trekkingów w Himalajach?

Wycieczka Himalaje - tutaj sprawdzisz pełną ofertę.

Łańcuch Himalajów wraz ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Oddziałuje na to niemało czynników – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba wspomnieć także o skrajnej trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie te góry stały się areną zmagań najlepszych wspinaczy z całego świata. Nie zadziwia nas zatem popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go samodzielnie

Na wstępie warto zaakcentować, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany wierzchołek. Kłopoty sprawia też sama organizacja wyjazdu – kupno biletów lotniczych czy zdobycie pozwolenia i wizy. Dlatego najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w wysokich górach. Kolejnym plusem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Z oczywistych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum bądź Himalaje sporadycznie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednak, że te masywy mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, bo nierzadko organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Manaslu, Everest czy Shishapangma. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]