Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

Kilimandżaro wyprawa. Zdobądź więcej wiadomości

Sięganie po wierzchołki gór to marzenie dużej części globtroterów, którzy uwielbiają nietuzinkowe eskapady. Niezatartych przeżyć niewątpliwie dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto w niej uczestniczyć?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6 km n.p.m. Turystów zachęcają głównie malownicze krajobrazy, możliwość zobaczenia obcych im zwierząt w ich naturalnym środowisku, a także kurczące się już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Shira, Mawenzi oraz Uhuru. Wyprawa na najwyższy szczyt Afryki wymaga właściwego przygotowania – z uwagi na ogromną wysokość istnieje zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, a zmieniająca się pogoda powoduje, że dotarcie na wierzchołek masywu jest dla turystów ciężkim zadaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą charakteryzować się solidną kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin każdego dnia.

Co należałoby wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy warto również wyposażyć się w medykamenty działające przeciwmalaryczne. Przed rozwojem choroby uchroni także właściwa profilaktyka – stosowanie preparatów odstręczających insekty oraz korzystanie z okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A co zrobić, by uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]