Spływ pontonowy Dunajcem – emocjonująca rozrywka

Odpoczynek na rzekach kojarzy nam się głównie ze spływami kajakowymi. To rozrywka i sposób podróżowania, który jest w naszym kraju popularny od ponad wieku i wciąż znajduje kolejnych sympatyków. W ostatnich latach doczekał się jednakże godnego rywala. Mowa o raftingu, czyli spływach wieloosobowymi pontonami na rzekach o porywistym, górskim charakterze. Zapewnia on dużo większe emocje od spływu kajakiem, a zarazem pozwala obcować z dziką przyrodą i zachwycać się krajobrazami nieosiągalnymi dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy Dunajcem – dla kogo?

Turyści wybierający rafting na Dunajcu nie muszą posiadać konkretnych umiejętności – organizatorzy takich spływów dopasowują stopień trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie jednakże umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, uzyskana na przykład w kajaku lub kanadyjce. Miejmy przy tym na uwadze, iż spływ po Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych eskapad. Aby bez przeszkód poradzić sobie z bystrym nurtem oraz przeszkodami czekającymi na szlaku, uczestnicy powinni być przynajmniej w dobrej formie i cenić sobie aktywne, czasem nieco ekstremalne metody wypoczynku.

Rafting na Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy wynagradzają jednak cudowne widoki. Spływ na Dunajcu to świetna sposobność do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać porywające krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem tej rzeki przynależą wszak do najbardziej przyciągających krajobrazowo regionów naszego kraju, a – można powiedzieć – i całej Europy. Rafting na Dunajcu to również doskonała opcja dla miłośników mocnych wrażeń, ponieważ szlak obfitujący w liczne przeszkody i meandry dostarczy wielu niezapomnianych emocji.