Trekkingi po górach z doświadczonym przewodnikiem

Potrzebujesz więcej wiadomości o wycieczkach trekkingowych? Znakomicie trafiłeś! Zajrzyj na http://tinyurl.com/y27uuskg.

Wycieczki w góry mogą mieć wiele postaci. Od spokojnych przechadzek po prostych trasach w bezpiecznym sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, wielogodzinne marsze po szlakach plasujących się wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. Aby wziąć udział w trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (tak wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także biegłość obsługiwania sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Aczkolwiek za niejednokrotnie ogromny trud otrzymujemy możliwość podziwiania przepięknych widoków i obcowania z dziewiczą naturą.

Trekkingi – dopasuj stosowny poziom trudności do swojej kondycji

Skala trudności technicznej jest zależna od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Zawodowcy wymieniają 3 stopnie trudności pieszych wycieczek w rejony górskie. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które mają dobrą kondycję, a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do intensywnej aktywności. Następny stopień trudności wymaga lepszej sprawności fizycznej i przynajmniej minimalnej praktyki w górach – chociażby w polskich Tatrach. Ostatni stopień to wyprawy dla jednostek ze świetną kondycją fizyczną, wiedzą z zakresu specyfiki wysokich gór i orientujących się w użyciu sprzętu, a także przyzwyczajonych do ciężkich warunków biwakowania w czasie długiej wędrówki.

Gdzie organizuje się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można uprawiać w każdych górach. W naszym kraju miłośnicy tego typu aktywności w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli natomiast chodzi o pozostałe pasma Europy, ogromnym powodzeniem cieszą się bałkańskie Góry Przeklęte, Karpaty Wschodnie, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, a także Alpy. Osoby najbardziej obeznane w trekkingu powinny zaś spróbować swoich sił w trakcie wycieczki w Karakorum, Himalajach czy Andach.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]