Wyprawy w góry – sposób na niezapomniane wakacje

Szukasz szczegółowych wiadomości o wyprawach w góry? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl

Mnóstwo osób spędza swój wolny czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zwykle zaczynają od przemierzania polskich Tatr, wraz z upływem czasu jednak zaczynają poszukiwać czegoś więcej. Szukają nowych wrażeń – ich marzeniem są wycieczki w coraz wyższe góry. Łatwość przekraczania granic sprawia, że nawet wyprawy na szczyty znajdujące się w dalekich od Polski miejscach stają się dzisiaj możliwe.

Wyprawy w góry wysokie – o czym nie zapominać, szykując się do wyprawy?

Dzisiaj przed amatorami górskich wypraw otworem stoją nie tylko Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc) czy nasze krajowe oraz słowackie Tatry, ale również najwyższe góry Azji, Afryki oraz Meksyku. Bez wątpienia wielkim ułatwieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest obecność na polskim rynku agencji trekkingowych organizujących wyprawy na Kazbek bądź Elbrus. Oczywiście asysta agencji bardzo dużo usprawnia, ale jej instruktorzy nie wejdą na szczyty za nas. Niezbędna jest wysoka sprawność fizyczna, która pozwoli nam wytrzymać wielogodzinną wędrówkę z niezwykle masywnym, ważącym nawet 15 kilogramów plecakiem z dostosowaną do warunków klimatycznych odzieżą i specjalistycznym wyposażeniem.

Wyprawy w góry – jakie wymogi stawia się biorącym udział w wyprawie?

Od wszystkich, którzy postanawiają wziąć udział we wspinaczce wysokogórskiej – na bazę pod Annapurną, Elbrus, Pik Leninalub Mount Everest – wymaga się pewnego doświadczenia w podobnych do tego typu ekspedycjach, gdyż im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej. Umiejętność posługiwania się czekanem czy poruszania się w zespole, którego członkowie nawzajem się asekurują liną – to wymogi, które należy bezwzględnie spełniać. Nie można zapomnieć też, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Liczy się więc doświadczenie pracy w grupie. Podczas wyprawy w góry niezbędne jest stu procentowe dostosowanie się do poleceń wydawanych przez lidera grupy.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]