Kiedy wykorzystuje się multiswitch kaskadowy

Dowiedz się, gdzie zamówić multiswitch kaskadowy

Instalacje telekomunikacyjne znajdziemy prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy określona instalacja będzie funkcjonalna, świadczy wiele parametrów. Musi oczywiście być niezawodna oraz gwarantować dużą jakość transmitowanych sygnałów, jednak tak samo ważna okazuje się możliwość bezproblemowego jej skalowania. Zrobienie nowych przyłączy nie powinno być związane z koniecznością wykonywania złożonych robót – przez to pozostali abonenci nie byliby w stanie bowiem przez określony czas uzyskać dostępu do usług. Szczęśliwie dostępne są urządzenia, dzięki którym powiększenie sieci będzie łatwe oraz bezproblemowe dla jej użytkowników – są to multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od kilku lat określone jest przepisami.

Jak działa multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy pozwala na szybkie poszerzenie sieci. Jest to pudełko ze znajdującymi się na rantach wtyczkami oraz wyjściami, do jakich podłączane są przewody. Jeżeli konieczne będzie powiększenie sieci – na przykład wtedy, gdy nowy odbiorca zamówił usługę – musimy jedynie umieścić kolejny kabel. Multiswitch kaskadowy może posiadać najróżniejsze ilości wyjść dla odbiorców – najprostsze moduły tego typu posiadają osiem wtyczek, jednak w sprzedaży znajdziemy także multiswitche kaskadowe z 16, 24 czy 32 wyjściami.

Multiswitch – który zastosować?

Jak łatwo stwierdzić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najważniejsza okazuje się oczywiście ilość gniazd – dla małych budynków może wynosić 8, jednak w większych obiektach trzeba oczywiście zastosować moduły o większej liczbie wejść. Bardzo istotna jest także separacja pomiędzy gniazdami a złączami – w ogromnym stopniu wpływa bowiem na czytelność danych. Najlepsze multiswitche kaskadowe wykazują separację na poziomie trzydzieści decybeli. Jest to ważne zwłaszcza w sieciach telewizyjnych kilku operatorów cyfrowych.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]