Duży wybór srebrnych wisiorków

Jeśli chcesz nabyć wisiorki srebrne, koniecznie sprawdź wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez złotników surowców. Nie może to dziwić – jest plastyczne, pięknie wygląda, a także charakteryzuje je ciekawy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej ochrony – metal ten jest bardzo czuły, w związku z czym łatwo go zarysować. Jak zatem troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Silne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla srebrnej biżuterii bywają zabójcze. W kontakcie z nimi metal może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie należy więc używać ich do pielęgnacji biżuterii, a w czasie prania ręcznego koniecznie musimy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Gdzie przechowywać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne należy chronić także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy stosować kuferki wyściełane od wewnątrz delikatną tkaniną – unikniemy w ten sposób uszkodzenia. Metal ten nie najlepiej reaguje też na kontakt z wilgocią oraz ciepłem, które mogą sprawić, że wyblaknie albo zmieni kształt. Zanim włożymy parę ozdób do pudełka, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je miękką ścierką albo włożyć do foliowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra najlepiej wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli, która doskonale usuwa powstający na powierzchni tego materiału osad. Poza tym sprawdzą się także wódka, białko kurze oraz specjalne preparaty. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii musimy używać delikatnych ścierek – sztywne mogą uszkodzić fakturę.