ametysty, biżuteria z ametystami

Kolczyki z ametystami

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych państwach, np.: Australii i Mozambiku. Ze względu na swoją unikatową purpurową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystuje się w jubilerstwie. Biżuterię z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Kiedy założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją znaczącą rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystami, zaś w skarbcu watykańskim po dziś dzień leży znany pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można wkładać przyjęcia czy bale. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w takim zestawieniu prezentuje się szczególnie imponująco.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Biżuterię z ametystu można zakładać nie tylko od święta, ale również w biurze. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy tak jest naprawdę? Przekonaj się o tym na własnej skórze.