Kolczyki

Dowiedz się, gdzie nabyć kolczyki.

Kolczyki są najbardziej popularnym, jak również najczęściej noszonym (nie tylko przez kobiety) dodatkiem. Swą popularność zawdzięczają pewnie ogromnej różnorodności wzornictwa, materiałów i sposobów noszenia. Kolczyki są noszone od zawsze i trudno sobie dzisiaj bez nich wyobrazić garderobę współczesnej kobiety. Najpopularniejsze są z pewnością kolczyki srebrne, antyalergiczne, naturalne i zawsze piękne.

Z jakiego srebra tworzy się kolczyki

Najczęściej spotykamy tradycyjny sposób wykończenia, czyli srebro o próbie 925 wypolerowane na wysoki połysk o charakterystycznej jasnej barwie. Bardzo eleganckie jest także rodowane srebro pokryte cieniutką warstwą tlenku z rodziny platynatów, który nadaje biżuterii barwę białego złota i dodatkowo chroni metal przed oksydacją.
W nowoczesnej biżuterii bardzo popularne jest także srebro szczotkowane o interesującej matowej powierzchni oraz srebro oksydowane w grafitowym kolorze.

Rodzaje zapięć

Wybór zapiecia pozostawia się upodobaniom osoby, która będzie nosić kolczyki. Na rynku dostępne są dwa rodzaje zapięć – bigle i sztyfty, które występują w różnych wariacjach, np. bigle angielskie, bigle otwarte, sztyfty tradycyjne, sztyfty z klipsem itp. Mnogość rodzajów zapięć pozwala tak dobrać kolczyki, aby idealnie pasowały i wygodnie się nosiły.

Kontakt:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]