Kształt pierścionka a kształt dłoni – jak dobrać pierścionek?

Wydawałoby się, że pierścionek to taki element biżuterii, który na każdej dłoni kobiecej, będzie wyglądał dobrze. Tymczasem jego źle dobrany kształt może sprawić, że nasza dłoń będzie się prezentować gorzej mało atrakcyjnie. Specjalnie dla was zebraliśmy najczęstsze pytania naszych czytelniczej. Jakich błędów unikać i jak dobrać pierścionek, by podkreślił nasze piękno?

Mam krótkie i pulchne palce – jaki pierścionek będzie wyglądał dobrze?

Najpiękniejsze są dłonie smukłe, z długimi palcami. Nie każdy jednak może się takimi pochwalić. Na szczęście biżuteria może nam przyjść z pomocą i ukryć pewne niedoskonałości.
Jeśli masz dość pulchne, krótkie palce, wybieraj pierścionki, które mają nieco wydłużony kształt – np. owalne oczka, ozdoby zachodzące na palce. Ważne, by pierścionek był dłuższy niż szerszy (wydłużenie powinno iść wzdłuż palców). Dobrze sprawdzą się tu pierścionki z wąskimi, długimi oczkami, które optycznie wyszczuplą palce i je wydłużą.
Unikaj pierścionków rozbudowanych na szerokość oraz tych bardzo dużych i bogato zdobionych.

Czy do kwadratowej dłoni można dobrać pierścionek?

Tak, choć też nie każdy pierścionek będzie się na takiej dłoni dobrze prezentował. Kwadratowa dłoń jest szeroka i ma krótkie palce (choć niekoniecznie są pulchne. Mogą być szczupłe i drobne).
Tu panuje dość podobna zasada doboru pierścionków, co przy dłoniach z pulchnymi palcami – ozdoby powinny biec wzdłuż palców. Mogą zaś być naprawdę spore. Kwadratowej dłoni to nie przeszkadza, a nawet sprawia, że wygląda na mniejszą.

Mam bardzo długie palce – jakie pierścionki powinnam nosić?

Szczęśliwe posiadaczki długich i smukłych palców mogą być naprawdę zadowolone – pierścionki, to element biżuterii stworzony specjalnie dla nich. Mogą nosić w zasadzie każdy kształt. I obrączki i pierścionki z delikatnymi i dużymi oczkami – bez ograniczeń. Jedyne, o czym warto pamiętać to dobór biżuterii do okazji i stylizacji.

Obgryzam paznokcie. Jaki pierścionek to zamaskuje?

Niestety obgryzania paznokci nie da się zamaskować pierścionkiem. Jego noszenie jest przy takim problemie nie zalecane, bo dodatkowo przykuwa uwagę do dłoni. Jeśli masz problem z obgryzaniem paznokci, spróbuj zastosować któryś z żeli lub lakierów, które pomagają w walce z tym problemem.

Źródło tekstu: https://blog.bizutik.pl/porady-i-ciekawostki/jak-nosic-bizuterie/ksztalt-pierscionka-a-ksztalt-dloni-jak-dobrac-pierscionek/