Topaz mistyczny – technologia produkcji

Jeśli chcesz nabyć mistyczny topaz, powinieneś odwiedzić ten adres

Niepowtarzalny blask i oryginalny, jak na topaz, odcień to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, od lat cieszącego się wielkim zainteresowaniem entuzjastów ozdób. Mimo że na pierwszy rzut oka może się wydać, że to odmienny kamień, topaz mistyczny jest w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego oryginalne walory są efektem odpowiedniej technologii produkcji – prawdziwy topaz jest w jej toku wystawiany na wpływ wysokiej temperatury oraz pokrywany niezauważalną warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Barwy topazu mistycznego

Kolory, jakie ma topaz mistyczny zależą zwłaszcza od kruszcu, którym jest pokryty. Szczególnie często spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, że topaz przybiera fioletowy kolor, niebieski z kolei jest efektem podgrzania kamienia bez żadnych domieszek. Najlepsze efekty daje obrabianie białego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Brazylii lub na Dalekim Wschodzie.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak w poprzednim fragmencie napisaliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są wysoko doceniane przez złotników. Często stosują go zatem do produkcji naszyjników, pierścionków czy broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż jedynie do wieczorowych strojów – świetnie wygląda również na co dzień. Istotna jest też różnorodność kolorów, dzięki której prościej można dobrać biżuterię do swojej kreacji.