Dzieci też mogą gotować – warsztaty kulinarne dla dzieci

Szukasz szczegółowych wiadomości o warsztatach kulinarnych dla dzieci Kraków? Świetnie trafiłeś! Wejdź w to miejsce

Dzieci lubią asystować nam w kuchni – dekorować ciasta bądź przynosić i wybierać składniki. Pragniesz rozwinąć zapał kulinarny swojej pociechy? Poznaj warsztaty kulinarne dla dzieci. Od nas dowiesz się, czego dotyczą takie lekcje.

Warsztat kulinarny dla dzieci – dlaczego warto zapisać na niego maluchy?

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla pociech w wieku od 6-10 lat. W czasie kursu dzieci uczą się samodzielności oraz rozwijają swoją pomysłowość i co istotne – zyskują praktyczne umiejętności. A przy tym wspaniale się bawią. Łączenie niecodziennych smaków, wybieranie i mieszanie składników oraz opanowywanie nieskomplikowanych przepisów – całość sprawia, że dzieci chętnie gotują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci poznają dodatkowo zasady, jakich powinno się przestrzegać w kuchni, co w wysokim stopniu wpływa na ich bezpieczeństwo w czasie kucharzenia. W warsztatach mogą także partycypować rodzice, dlatego jest to doskonała okazja do spędzenia czasu wspólnie z dzieckiem. Rodzice mogą przypatrywać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a potem poczęstować się tym, co ugotowały.

Jak prowadzony jest kurs gotowania dla dzieci?

Spotkania trwają trzy godziny i odbywają się w Krakowie. Podczas kursu uczestnicy przygotowują danie główne i deser. Mali wielbiciele kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – przyrządzić smaczny makaron na słodko lub słono, albo podjąć próbę upieczenia udekorowanej świeżymi dodatkami, pachnącej tradycyjnej pizzy. W trakcie kursu dzieci przygotowują również przepyszny deser – mus z kruchym ciastem i polewą. Nauka powiązana z zabawą to świetna metoda za gospodarowanie wolnego czasu, a własnoręczne szykowanie ukochanych dań przynosi dzieciom sporo szczęścia. Nawet bardzo niepokorny maluch będzie z pasją przykładać się do przystrajania deseru lub pieczenia doskonałej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci prowadzi profesjonalny szef kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie i doskonały kontakt z dziećmi.

Kontakt:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]