Food pairing – gotowanie może być przygodą

Sprawdź więcej informacji o food pairing na http://tinyurl.com/y8q58d6u.

Pomimo, iż przywykliśmy do sztampowych kombinacji aromatów, nie znaczy to, iż łączenie ze sobą potraw, które na pozór zupełnie się wykluczają, nie może przynieść ciekawych i, co ważne, smacznych efektów. Uświadamiamy sobie to coraz częściej. Duży wpływ na nasz zmysł smaku miało bezspornie możliwość zakupu niedostępnych dotąd w naszym kraju artykułów, jak również otworzenie się na obce zwyczaje kulinarne. Dzięki temu choćby połączenie mięsa z egzotycznych owocami nikogo już nie szokuje. Ci, którzy zagustowali w tych niecodziennych fuzjach smakowych chętnie rozpoczynają swoje doświadczenia i samodzielnie próbują jeszcze bardziej nietuzinkowych kombinacji. By te aczkolwiek dały oczekiwane skutki, wypada wcześniej zaopatrzyć się w fachową wiedzę.

Food pairing – mieszanie aromatów w harmonijną, niebanalną całość

Chcąc, żeby nasze kulinarne przygody faktycznie stały się źródłem uniesień i umożliwiały ujawnienie nowych smakowych wrażeń, należy postępować zgodnie z regułami przyjętymi w dzisiejszej sztuce kulinarnej. Te, rzecz jasna, są wyłącznie wytycznymi, o których trzeba pamiętać, żeby smaki zespalają się w nietuzinkową, a jednak zgodną całość. Dobrze uczynimy, jeśli nauczymy się food pairingu. Tą nazwą określa się umiejętność mieszania ze sobą smaków, które ogólnie uważane są za zupełnie do siebie niepasujące. Wszelkie zasady food pairingu są jednakże dokładnie przemyślane, a u ich podstaw leży głęboka wiedza z zakresu biochemii, dotyczącą przede wszystkim proporcji konkretnych substancji w stosowanych produktach. Food pairing dotyczy nie tylko posiłków, lecz również napojów (w tym wysokoprocentowych).

Food pairing szkolenie tylko z wykwalifikowanym szefem kuchni

Do eksperymentów z food pairingiem konieczne są instynkt i bujna fantazja, niemniej jednak to nie one będą kluczowe. Znacznie bardziej jest istotna znajomość ilości najrozmaitszych substancji w komponentach potraw, a także tego, jak reagują one z innymi składnikami. Tym samym świetną decyzją będzie udział w warsztatach z food pairingu prowadzonych przez wykwalifikowanego szefa kuchni – szczególnie, iż podzielenie się elementarną wiedzą trwa w przybliżeniu kilka godzin.

Kontakt:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]