kurs digital painting, malarstwo cyfrowe

Jak nauczyć się malarstwa komputerowego?

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od końca XX wieku próbują podążać drogą rozwoju cyfrowego. Talent do malowania tradycyjnymi sposobami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, żeby znaleźć pracę w branży filmowej albo gamingowej, ponieważ te sektory rozrywki do projektowania postaci czy świata przedstawionego stosują przede wszystkim profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Znając te realia duży odsetek początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem błyskawicznie stara się opanować najpopularniejsze programy, stosowane powszechnie w malarstwie komputerowym.

malarstwo cyfrowe – ogromna wolność dla twórców

Istnieje kilka programów wykorzystanych obecnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Adobe Photoshop, który pomimo że powstał jako oprogramowaniem do retuszu fotografii, szybko został podstawowym softwarem artystów oraz game developerów. Za sprawą sukcesu Photoshopa pojawiły się inne pokrewne programy, jak m.in. Corel Painter, GIMP czy Krita, w których dzięki wykorzystaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć prace wyglądające jak malunki wykonane farbami olejnymi, akwarelą lub temperą. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania nieudanych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz wszak uzupełniać!

Kurs digital paintingu online to więcej niż tylko nauka podstaw funkcjonowania programu

Właściwie nauka malarstwa cyfrowego toczy się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Owszem pierwsze kroki warto postawić samemu, niemniej jednak aby odpowiednio rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać zaawansowane opcje oprogramowania i potrzebne techniki korzystania z pędzli, polecamy wziąć udział w kursie przygotowanym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie kurs malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do różnorodnych video kursów Adobe Photoshop online. Spektrum tematów jakie omawiają takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one wyłącznie podstaw funkcjonowania oprogramowania. Kluczowe jest jednak, aby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala kursantowi na kontakt z autorem kursu.

Kontakt:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]