Kurs rysunku architektonicznego dla przyszłych studentów architektury

Kurs rysunku architektonicznego Kraków - w tym miejscu znajdziesz więcej informacji o bezkonkurencyjnej ofercie

Architektura to od wielu lat jeden z najbardziej prestiżowych kierunków na polskich uczelniach. Na jego wielką popularność ma wpływ sporo czynników – przede wszystkim fakt, że są to bardzo interesujące studia oraz perspektywa wysokiej pensji i angażującej pracy po uzyskaniu dyplomu. By dostać się na architekturę trzeba jednakże nie tylko wykazać się wiedzą odnośnie najważniejszych reguł rządzących tą dyscypliną, ale też umiejętnością rysowania. Jeśli nią nie dysponujemy, przed egzaminami wstępnymi dobrze jest zgłosić się na kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – czego się nauczymy?

Osoby, które uczestniczą w kursie rysunku architektonicznego otrzymają kompleksowe przygotowanie do egzaminów wstępnych. Kurs ten jest adresowany do osób dysponujących co najmniej podstawowe umiejętności rysowania. Lekcje trwają 4 godziny zegarowe. W tym czasie prowadzący przekazuje kursantom praktyczną wiedzę dotyczącą perspektywy i kompozycji, jak również architektonicznych zagadnień, jak przykładowo wizualizacja terenów zielonych. W trakcie szkolenia przyszli architekci pracują nad rysunkiem, a prowadzący wspomaga ich w stworzeniu pracy, która będzie pozytywnie oceniona przez komisję na uczelni.

Kurs architektury – ćwiczenia praktyczne i historia sztuki

Kurs rysunku architektonicznego to nie tylko lekcje rysunku, ale również porady specjalistów, które pozwolą przyszykować się należycie do egzaminów – między innymi na temat tego, jak stworzyć najlepsze portfolio na każdy uniwersytet (na przykład te w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu lub za granicą). Uczestnicy kursu mogą podejść do próbnego egzaminu, w trakcie którego dowiedzą się, co czeka ich w niedalekiej przyszłości. Szkoły rysunku prowadzą również dla swoich uczniów zajęcia z historii sztuki – te wiadomości okaże się niezastąpiona na egzaminie i podczas studiów.

Kontakt:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]