tabliczki na drzwi, tabliczki informacyjne

Tabliczki na drzwi – ich rodzaje i zastosowanie

W każdym budynku ulokowanych jest całe mnóstwo przeróżnych sal o większym lub mniejszym znaczeniu. Sprawne przemieszczanie się po nich – nie tylko odwiedzającym, ale też osobom , które są zatrudnione w danym obiekcie – umożliwiają rozmaite tabliczki na drzwi. Ich wybór jest na ten moment naprawdę szeroki. Jakiego typu tabliczki na drzwi dostępne są w sprzedaży? Czym cechują się te , które cieszą się największą popularnością?

Tabliczki na drzwi – co rekomenduje się nimi oznakować?

Odpowiednie oznakowanie obiektu podnosi przejrzystość jego funkcjonowania. Nie ma znaczenia czy mówimy o biurze, przedszkolu, sklepie czy urzędzie – czytelne oznaczenie pomieszczeń pozwala na szybkie odszukanie pokoju, który aktualnie jest naszym celem. Tak dzieje się chociażby w szpitalu oraz szkole. W przypadku urzędów, banków i biur tabliczki na drzwi dadzą możliwość szybkiego odnalezienia pokoju, w którym dyżuruje potrzebna nam na dany moment osoba. Szeroko zastosowane są tabliczki na drzwi, w których można swobodnie zmieniać znajdującą się na nich informację. Dzięki temu w momencie, kiedy przykładowo w zakładzie pracy ma miejsce odejście pracowników, dane na tabliczce można bez trudu wymienić. Pozwala to w konsekwencji oszczędzić naprawdę dużą ilość gotówki – nie trzeba przecież wydawać pieniędzy na kupno nowych tabliczek.

Tabliczki na drzwi – w jakich sytuacjach są jeszcze wykorzystywane?

Dzięki tabliczkom na drzwi można bez większego problemu rozdzielić pomieszczenia o charakterze ogólnodostępnym od tych, które przeznaczone są jedynie dla personelu określonej instytucji. Chodzi w tym przypadku o pokoje o charakterze socjalnym, magazyny, toalety dla personelu oraz wszystkie te miejsce, do których z jakiegoś powodu osoby postronne nie powinny mieć dostępu. Wykorzystując tabliczki na drzwi, można również oznaczyć punkty, w których palenie jest zakazane. Takie tabliczki, które przedstawiają zakaz palenia, cieszą się na ten moment ogromną popularnością. W wielu wypadkach na tych tabliczkach oprócz napisu umieszczony jest skreślony symbol papierosa. Dla znacznej części osób przekaz takiego znaku jest zatem bardzo czytelny. Wspomnieć warto także, że tabliczki informacyjne umieszcza się też przy wejściu do obiektów, które wyposażone są w ułatwienia dla osób , które z powodu niepełnosprawności mają problemy z samodzielnym poruszaniem się.

Kontakt:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]