Filtry HEPA – do zastosowań uniwersalnych i przemysłowych

Jeśli chcesz zamówić filtr F9, koniecznie wejdź na https://marss.pl/oferta/filtry-dokladne/filtry-dokladne-minipleat/

Nie oszukujmy się: jakość powietrza w naszym kraju kiepska. Pod tym kątem Polska jest na jednej z ostatnich pozycji pośród państw Unii Europejskiej. Każdego dnia pojawiają się nowe raporty o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i z tej przyczyny też cały czas poszukiwane są skuteczne metody, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, w szczególności w pomieszczeniach, gdzie podtrzymanie sterylności powietrza jest wyjątkowo ważne (np. w szpitalnych salach operacyjnych).

Filtry mini-pleat o klasie filtracji F7 i F9 – do domu i biur

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i wykorzystywane są od lat 70-tych. Są obecne między innymi w domowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W wentylacjach instalowanych w obiektach użyteczności publicznej, biurach czy budynkach mieszkalnych znakomicie zdadzą egzamin uniwersalne filtry dokładne typu minipleat, które w zależności od klasy są w stanie przefiltrować pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki tworzą smog. Nie są dla nich przeszkodą także większe zanieczyszczenia, jak włosy, pyłki roślin lub dym tytoniowy. Poszukując filtrów dokładnych F7 lub F9 wypada zwrócić uwagę nie tylko na ich wydajność, ale także na jakość ich produkcji. Te produkowane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa mają stalową ocynkowaną ramę charakteryzującą się znaczną odpornością na uszkodzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom wilgoci, temperatury). Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest standardowo aluminiową siatką od strony wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat ułożony w mini plisy papier filtracyjny wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, iż filtry te odznaczają się wysoką żywotnością. Filtry F7 i F9 występują w kilkunastu rozmiarach dostosowanych do potrzeb każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – tam gdzie powinno się zachować wysokie normy czystości

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są z kolei filtry o kategorycznie wyższej przepustowości, którą mogą zapewnić filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a wytrzymała konstrukcja, także sporządzona z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wodę i wahania temperatury, co umożliwia efektywną filtrację w ciężkich warunkach (aż do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego rodzaju montowane są tam, gdzie powinny być zachowane wysokie standardy czystości powietrza, np. w zakładach produkujących żywność.

Fotografia pochodzi ze strony marss.pl.

Kontakt:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46