Atrakcyjne wyprawy w górach Europy – trekking w Alpach

Wycieczka w Alpy Austriackie - tu przeczytasz o korzystnej ofercie.

Polscy sympatycy gór, którzy poznali już dokładnie wszystkie szlaki w w Karpatach, w Górach Świętokrzyskich czy w Sudetach, często zaczynają wypatrywać nowych wrażeń i wertują oferty wycieczek w inne łańcuchy górskie Europy. Szereg z nich skusi wyjazd w Alpy, gdzie prawdopodobnie po raz pierwszy zmierzą się z trekkingiem oraz narciarstwem wysokogórskim.

Garść informacji o Alpach

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Europy, którego powierzchnia obejmuje parę państw, między innymi Słowenię, Włochy, Liechtenstein oraz – oczywiście – Francję, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, zwany też Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Ale nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe zachwycające szczyty, o pokonaniu których marzą alpiniści z całego globu, to na przykład Nordend – 4609 m n.p.m., Liskamm – 4527 m n.p.m. i Weisshorn – 4506 m n.p.m., jak również inne ważne dla alpinizmu wierzchołki, jak Trzy Szczyty Lavaredo oraz Eiger. Wyróżnia się niższe Alpy Wschodnie oraz wyższe Alpy Zachodnie.

Wyprawy w Alpy – wycieczki dla pasjonatów gór

Jakie wycieczki w Alpy oferują polscy organizatorzy wypraw i trekkingów w górach? Jest wiele intrygujących ofert adresowanych do pasjonatów gór o różnorodnym szczeblu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli wcześniej styczności z narciarstwem wysokogórskim, jednak potrafią wykazać się odpowiednią kondycją fizyczną i nabyli już odpowiednie umiejętności narciarskie, mogą wyjechać na siedmiodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla bardziej zaawansowanych przygotowane są wyprawy na austrackie via ferraty powiązane z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, pomaga podnosić swoje kwalifikacje. Tym, którzy myślą zwłaszcza o zdobyciu wiedzy, rekomendujemy dziesięciodniowy Projekt 6000, którego celem jest szkolenie z podstaw prawidłowego przemieszczania się w wysokich górach. Największym plusem tych wypraw jest to, że odbywają się w ograniczonych, maksymalnie 7-osobowych grupach, co powoduje, iż każdy z uczestników otrzymuje całkowitą uwagę szkoleniowców.

Z profesjonalnymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wycieczka w Alpy będzie zachwycającym doznaniem, niosącym satysfakcję z przezwyciężania naszych ograniczeń, ale także podsycającym ochotę na więcej.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]