Kurs turystyki wysokogórskiej – dlaczego warto się na niego zapisać?

Jeśli jesteś zainteresowany kursem zimowej turystyki wysokogórskiej, koniecznie kliknij w to miejsce.

Góry są piękne, a zarazem niebezpieczne. Praktycznie co kilka dni, a zwłaszcza w miesiącach, kiedy wczasowicze masowo napływają do modnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych u podnóży słynnych szczytów, dowiadujemy się o nowych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez stosownego wyposażenia wybrali się na wyprawę szlakiem powyżej ich umiejętności. Stąd tym, którzy kochają góry i pragną nauczyć się poruszać po nich bez ryzyka, radzimy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie nie tylko z survivalu, asekuracji i używania czekanu

Najlepszą drogą, aby posiąść potrzebne umiejętności jest uczestnictwo w wieloaspektowym szkoleniu pod okiem profesjonalistów z każdego z najważniejszych obszarów powiązanych ze wspinaczką górską, innymi słowy ratowników górskich, instruktorów wspinaczki oraz przewodników górskich. Pod ich okiem uczestnicy kursu górskiego nauczą się między innymi prawidłowego posługiwania się czekanem, chodzenia na rakietach śnieżnych i w rakach, poznają reguły autoasekuracji, asekuracji oraz metody radzenia sobie podczas upadku, poruszania się po szlakach wyposażonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co ważne, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy medycyny górskiej, orientacji w terenie i survivalu, które są potrzebne w czasie rozmaitych nieprzewidzianych wypadków. Szkolenie obejmuje dodatkowo reguły odpowiedniego postępowania w czasie lawiny.

Kursy górskie, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które posiada długoletnią praktykę jako organizator ekspedycji w pasma górskie większości kontynentów. Kursy odbywają się na łonie natury (w Austrii, w Polsce oraz na Słowacji) w niewielkich grupach, które przeważnie nie przekraczają 5-6 osób. Dzięki temu zdobywanie umiejętności ma miejsce w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas możliwość poświęcić każdemu z uczestników kursu odpowiednią ilość czasu i uwagi, żeby mogli oni skutecznie przyswoić sobie pełną wiedzę, wymaganą do pewnego poruszania się po górach.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]