Antena telewizyjna – co brać pod uwagę podczas kupna

Skieruj się tu, aby zamówić antenę DVB T.

W ogromnej większości domów zobaczyć można telewizor. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie życia bez telewizji. By jednak telewizor nie był nieprzydatnym urządzeniem, trzeba zainwestować również we właściwą antenę. Dobrym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w wielu okolicznościach.

Antena telewizyjna – na jaki model warto się decydować?

Wybór anten DVB-T jest w chwili obecnej niezwykle szeroki. W sprzedaży znaleźć można siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T oraz anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się na ten moment w sklepach anteny DVB-T cechują się głównie prostotą instalacji. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż kilka razy miał w dłoni przyrządy używane przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które dzisiaj oferują nam producenci, charakteryzują się też niezwykłą wytrzymałością na działanie niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. W związku z tym umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych najwyższej jakości przez bardzo długi czas.

Antena naziemna – co należy brać pod uwagę przy jej wyborze?

Bardzo duża oferta anten naziemnych sprawiła, że trzeba bardzo przemyśleć wybór anteny, którą zamierzamy zastosować. Powinno się wiedzieć, że pod uwagę trzeba brać mnóstwo czynników, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje na temat umiejscowienia nadajników bez trudu wyszukamy w Internecie. Liczy się również moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać powinno się zawsze ułożenie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Duże znaczenie ma też to, czy znajdujemy się w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]