Aparat do masażu limfatycznego – dla sportowców i do zabiegów wellness

Jeśli szukasz urządzenia do drenażu limfatycznego w domu, koniecznie wejdź na carepump.pl.

Presoterapia to technika masażu, której celem jest poprawa krążenia limfy w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii w latach 30-tych XX w. – to zestaw różnorodnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów obrotowych oraz czerpiących, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta, a także miejsca masażu.

Aparat do masażu uciskowego – pobudzenie krążenia limfy

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia wykorzystywane są aparaty do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety z komorami, które nasuwa się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych przegród aparat uciska kończynę, pobudzając tak cyrkulację chłonki. Istnieje dużo wskazań do poddania się zabiegowi masażu limfatycznego. To zwłaszcza zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania czy jako wsparcie w zwalczaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest też na co dzień stosowana wśród zawodowych sportowców, najczęściej jako etap regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Mobilne aparaty do presoterapii w domu

Dużo opcji wykorzystania aparatów do drenażu limfatycznego przysłużyło się mocno do ulepszenia tych urządzeń. Teraz osoby na co dzień korzystające z tej formy terapii mogą wykonać zabieg w we własnym mieszkaniu, dzięki innowacyjnym urządzeniom Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe aparaty do presoterapii tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu używanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o liczbie komór mieszczących się w mankietach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest drenaż. Urządzenia CarePump są dość lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, więc bez problemu można wziąć je na wyjazd, np. na turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być zawsze ustalone z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym na własną rękę, bowiem występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to m.in. niewydolność serca czy nowotwór, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]