Blachodachówki – dachy odporne na działanie promieni UV

Korzystna oferta sprzedaży blachodachówki.

Blachy dachowe to dziś jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Rzecz jasna duże zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich świetny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blachodachówka to także bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (wielorodzinnych i jednorodzinnych), a także gospodarczych i handlowych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby ułożone z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najistotniejsze, naprawdę mocne.

Blachodachówki – charakterystyka oraz atuty

Blacha dachowa wytwarzana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która w następnej kolejności zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką wytrzymałość. Istotne jest dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest całkiem lekka – na co wpływ ma gęstość użytego surowca oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się wieloma zaletami. Wśród nich główna okazuje się z pewnością wysoka odporność na oddziaływanie wilgoci i związana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, a także wgniecenia będące wynikiem opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Właściwie dobrane powłoki lakiernicze są także odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, że zachowują one estetyczny wygląd nawet po latach od montażu. Aby jednakże cieszyć się tymi zaletami, blachy na dach należy kupić w wypróbowanych miejscach – najlepiej wprost od producenta.

Blachy na dach – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha na dach, ze względu na niską wagę, znajduje rozległe zastosowanie przy renowacjach starych budynków o małej lub nadwątlonej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się też w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i stosunkowo tania – oraz przy stawianiu i remontach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin także w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o sporym nachyleniu.

Kontakt:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08