Drzwi wejściowe drewniane dobrze się prezentują i są bezpieczne

Potrzebujesz drzwi drewnianych na wymiar? Odwiedź tę stronę

Drzwi wejściowe spełniają wiele zadań – zabezpieczają przed włamaniem, separują od hałasu docierającego z ulicy oraz ochraniają mieszkanie przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Z jakiego powodu opłaca się zainwestować w drewniane drzwi wejściowe? Kiedy zamówić drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi zewnętrzne nie odkształcają się

Kupno drzwi wejściowych to jeden z najważniejszych wybór, jaki musi dokonać każdy posiadacz mieszkania. Drewniane drzwi zewnętrzne od lat cieszą się ogromną popularnością, ze względu na swoje właściwości i trwałość. Ekologiczny materiał wygląda znakomicie i da się go wykończyć na wiele sposobów. Poprawnie skonstruowane drewniane drzwi zewnętrzne cechują się energooszczędnością i mają niewysoki współczynnik przenikania ciepła, co powoduje, iż w pomieszczeniach panuje komfort termiczny, a przy tym rachunki za ogrzewanie nie są za wysokie. Wybierając drzwi do domu trzeba zwrócić uwagę na modele o grubości 92 mm ewentualnie 68 mm. Z uwagi na swoje właściwości ogromnym powodzeniem wyróżniają się zwłaszcza ocieplane drzwi zewnętrzne wytworzone z drewna klejonego trójwarstwowo – są one odporne na odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne, toteż wspaniale sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Obecnie wejściowe drzwi drewniane posiadają najlepsze uszczelki.

A może drzwi wejściowe dwuskrzydłowe?

W sprzedaży znajdziemy także drzwi drewniane na wymiar, które są niezbędne w razie posiadania nienormatywnych otworów drzwiowych. Natomiast dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne to oferta dla tych, którym zależy na nieprzeciętnym designie. Jeśli szukamy drewnianych drzwi zewnętrznych dwuskrzydłowych na wymiar, warto zlecić ich produkcję przedsiębiorstwu, które realizuje spersonalizowane wzory na zamówienie, a jednocześnie gwarantuje kilkuletnią gwarancję na swoje wyroby. W drzwi drewniane wstawia się rewelacyjnie wyglądające szyby, np. ornamentowe. Kupujący mogą także wybierać spośród szerokiego wachlarza szyldów. Prócz walorów estetycznych, trzeba też podkreślić pozostałe atuty, którymi charakteryzują się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Często zaopatrzone są one w systemy antywyważeniowe, dzięki czemu są trudne do wyłamania. Zapewnia to domownikom wysoką ochronę. Dwuskrzydłowe drzwi wejściowe są wyposażone też trzypunktowy zamek listwowy, a kupujący może zdecydować się na niski próg aluminiowy bądź drewniany. W trakcie produkcji współczesnych drewnianych drzwi wejściowych używa się najlepszej jakości środków impregnujących, które zabezpieczają ich powłokę przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.

Kontakt:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]