Ekspresy do kawy – ciśnieniowe i z młynkiem. Jakie wybrać?

Kawa to jeden z doskonale znanych i lubianych na świecie napojów. Spory procent populacji nie umie przetrwać bez niej początku dnia. Delektujemy się aromatem kawy nie tylko w domu, ale również w miejscu pracy. Powinno się wiedzieć, że wyłącznie odpowiednio dobrany ekspres do kawy spowoduje, że uzyskany napój będzie pełen aromatu, rewelacyjny w smaku i pod żadnym względem nie będzie ustępował temu, który dostępny jest u baristy.

Ekspresy do kawy – co wybierają miłośnicy tego napoju?

Dostępne obecnie w sklepach ekspresy do kawy to wielofunkcyjne urządzenia budzące zachwyt ilością dostępnych możliwości. Można w nich nie tylko przygotować zwykłą kawę, ale również zmielić ziarna czy spienić mleko. Aktualnie najczęściej zakupić możemy mające nieskomplikowaną budowę ekspresy przelewowe – kubek kawy w nich przyrządza się wyjątkowo szybko. Można jednakże zdecydować się na trochę bardziej profesjonalny sprzęt, tj. na ekspres ciśnieniowy. Te z wysokiej półki sprawią, iż mała czarna będzie pyszna w smaku, intensywnie pachnąca i naprawdę mocna. Prawdziwi miłośnicy smakowitej kawy mogą zdecydować się również na ekspres mający podgrzewacz do filiżanek – wówczas ich napój nie będzie szybko stygł.

Ekspresy do kawy – chłodziarka do mleka to konieczne wyposażenie

Dobre ekspresy do kawy posiadają bardzo dużo akcesoriów, dzięki którym można zaparzyć urozmaicony i jeszcze wyborniejszy napój. Za podstawowe już wyposażenie bardzo dużo znawców kawy uważa spieniacz do mleka. Dzięki niemu na kawie może pojawić się mająca wyśmienity smak mleczna pianka. Chłodziarka do mleka z kolei zapewnia, iż śmietanka naprawdę dobrze się ubije. Tymczasem filtry do wody to gwarancja tego, że smak kawy nie zostanie stłumiony przez wodę słabej jakości. Aktualnie miłośnicy kawy nie muszą już iść do kawiarni, żeby dostać wyśmienity napar. Wystarczy dobry automatyczny ekspres do kawy, aby taką bardzo dobrą „małą czarną” delektować się w domu.