Elementy stroju do jazdy konnej – buty jeździeckie

Jeśli chcesz kupić buty do jazdy konnej, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Jazda konna z każdym rokiem staje się coraz popularniejsza. Rzecz jasna nie jest to zaskakujące – szczególnie, jeżeli dostrzega się liczne walory tej dyscypliny sportu. Najważniejsze z nich to: rozwój wszystkich układu mięśniowego, polepszenie kondycji, jak również trening dobrej postury. Poza tym ma zbawienne oddziaływanie na psychikę: zwiększa poczucie odpowiedzialności, likwiduje napięcie oraz sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji. Aby jednak maksymalnie korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, musimy należycie wybrać strój i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – oficerki a może sztyblety?

Wyróżnia się dwa główne rodzaje butów do jazdy konnej: sztyblety i oficerki. Te pierwsze sięgają nieco powyżej kostki – są więc zdecydowanie krótsze. Oficerki to zaś obuwie niezwykle wysokie, sięgające ponad kolano. Tym samym gwarantują ochronę większej powierzchni nogi, zmniejszając niebezpieczeństwo powstawania sińców czy zadrapań. Sztyblety są znacznie tańsze, niemniej jednak kupując je warto pamiętać o tym, aby wyekwipować się także w osłonę na nogi – sztylpy bądź czapsy.

Z jakich materiałów są wykonywane buty do jazdy konnej?

Podczas zakupów butów jeździeckich, musimy zwrócić uwagę na surowiec, z którego zostały one wyprodukowane. W sklepach odnajdziemy obuwie zrobione ze skóry oraz jej różnorodnych zamienników. Skóra jest bez wątpienia droga, jednak warto się na nią zdecydować z uwagi na większą trwałość i możliwość dopasowania się buta do konturu stopy dżokeja. Lubiane są zwłaszcza buty cielęcej skóry, która jest miękka i po kilku dniach nabiera docelowy kształt. Bydlęca skóra wypada nieznacznie gorzej, ale jej walorem jest niższa cena.

Kontakt:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]