Jak wybrać odpowiednie bryczesy do jazdy konnej?

Więcej o bryczesach na https://horse-trade.pl/Bryczesy-jezdzieckie

Jazda konna wymaga nie tylko sporych wyrzeczeń, godzin pracy i dużych pokładów cierpliwości, ale też odpowiedniej garderoby, która nie będzie krępować ruchów. Potrzebujesz zamówić wysokiej jakości bryczesy? Duży wybór asortymentu znajdziesz w sklepie Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Wyróżniają się brakiem ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi stykają się z siodłem, co minimalizuje zagrożenie otarcia naskórka. Dobrze uszyte bryczesy do jazdy konnej powinny być ciasne i elastyczne, a zarazem nie krępować ruchów i pozwalać na komfortową jazdę w każdych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl kupić można bryczesy uszyte z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z lycrą, dzięki którym jeździec będzie czuł się w pełni swobodnie.

Jak wybrać najodpowiedniejsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być przede wszystkim dostosowane do budowy ciała dżokeja i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Przy wybieraniu odpowiednich spodni jeździeckich wskazane jest upewnić się czy mają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który jest wykonywany z skóry ekologicznej, silikonu lub innych materiałów gwarantujących porządną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej kolanowy lub pełny, który obejmuje także łydki i uda. Oddzielną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one być wyposażone w powłokę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które dają komfort termiczny w czasie jazdy. Ważne są też walory użytkowe – liczne kieszonki i elastyczne zakończenia nogawek.

Kontakt:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]