Jaką drukarkę 3D kupić? Przedstawiamy modele najlepszych marek

Więcej szczegółów o drukarkach 3D.

W asortymencie firmy CadXpert natkniesz się tylko na drukarki 3D od najlepszych producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także MakerBot oraz FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszym asortymencie, działają między innymi w technologiach: SLA, PolyJet i FDM.

Stratasys – lider na rynku drukarek 3D

Marka Stratasys jest światowym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od przeszło 3 dekad – a dokładnie od 1988 roku – zaopatruje klientów nowoczesne rozwiązania i maszyny. Oszacowano, iż stosując drukarki 3D i pozostałe produkty Stratasys można praktycznie o 90% obniżyć koszty produkcji i czas na nią przeznaczony. Nadrzędne idee pracy specjalistów marki Stratasys to dostarczanie najlepszych możliwych usług i urządzeń, jak również pomoc techniczna i merytoryczna. Bestsellery z oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, zalecane dla przemysłu i biznesu. Nowością w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do szybkiego prototypowania z fabryczną precyzją.

Drukarki 3D Formlabs – innowacyjna technologia LFS

Formlabs to następny uznany producent drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta firma na rynku urządzeń do druku 3D? Formlabs zaopatrzą przedsiębiorstwa w bardzo zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, takie jak SLA i SLS. Nowością w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – urządzenie desktopowe, działające w prekursorskiej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi rodzaj technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszelkie pozostałe urządzenia Formlabs – cechuje się łatwą obsługą i funkcjonalną konstrukcją. Czym autorska technologia LFS różni się od SLA? Znacznie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz prędkością druku, jak również dokładniejszym odzwierciedleniem najmniejszych szczegółów. W LFS warunki druku są podtrzymywane na stałym poziomie, dlatego można uzyskać tożsame makiety, co jest szczególnie pożądane w powtarzalnej, masowej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot konstruuje wysokiej jakości zaawansowane drukarki 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tej firmy są w szerokim zakresie stosowane w różnorodnych gałęziach przemysłu, edukacji, biznesu i wielu innych. Najnowszy model, tj. drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który obsługuje materiały dostępne dla kolekcji MakerBot Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Druk jest solidny i dokładny, a w trakcie procesu wydruku nie tworzą się odkształcenia czy przemieszczenie się warstw.

Kontakt:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]