Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

Dowiedz się, gdzie nabyć listwy drewniane

Z pozoru są niewiele wnoszącym elementem, ale ich charakter ma duży wpływ na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają estetyczne poprowadzenie przewodów oraz chronią najniższe partie ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To z pewnością wystarczający argument, by nie bagatelizować ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z MDF albo PVC

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i doskonale koresponduje ze stylowymi dodatkami czy meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem rozsądnym wyborem będą zaś listwy podłogowe wykonane z MDF albo PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Tak jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wyprodukowane zarówno z drewna, jak i innych surowców. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, jeżeli nabędziemy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Kontakt:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]