Maseczka jednorazowa – niezbędna ochrona przed wirusami

Szukasz maski ochronnej? Wejdź na https://bit.ly/2xYoi8o

Na początku 2020 r. cały świat ogarnął strach wywołany ekspresowo rozpowszechniającą się nieznaną przedtem chorobą COVID-19, która przenosi się drogą kropelkową. W przeciągu miesięcy zwiększył się więc popyt na różnorodne środki ochrony osobistej, w tym na maski jednorazowe.

Z jakiego powodu jest nam konieczna maseczka jednorazowa?

Poza do mycia rąk, jednorazowe maseczki stały się najbardziej rozchwytywanym środkiem ochrony osobistej, niezbędnym głównie lekarzom i pielęgniarkom, ale też przeciętnemu obywatelowi. Są niezastąpione w czasie drogi do miejsca pracy oraz wizyt w aptece, sklepie, czyli tam, gdzie spotyka się większą grupę obcych nam ludzi. Dlaczego należy je zakładać? Maska jednorazowa zasłania nos i usta, tym samym zmniejsza niebezpieczeństwo przedostania się patogenów do śluzówki. Mówi się najczęściej, że muszą zakładać ją w głównej mierze osoby zarażone, aczkolwiek dla osób zdrowych też są one kolejną barierą chroniącą przed możliwą stycznością z wirusami i bakteriami, które może rozsiewać osoba zainfekowana, nie manifestująca jeszcze symptomów zakażenia.

Maseczka jednorazowa – zrobić ją samemu czy kupić u producenta?

Prowizoryczną maseczkę jednorazową można zrobić samemu, jednak najlepiej nabyć taką, wykonaną z tkanin filtrujących używanych w branży medycznej. Maski ochronne wytwarzane w zakładach cechują się także lepszą trwałością i jakością. Takie maski mają wysoką gramaturę i ich istotnym elementem są warstwy składające się z filtru celulozowego. Nawet jeżeli na krótkie wypady do sklepu postanowimy ubrać maseczkę jednorazową i tak wybierzmy taką, która jest komfortowa i nie wywołuje otarć skóry. Po wykorzystaniu maseczki postępujmy zgodnie z instrukcją obsługi, żeby właściwie ją zutylizować.

Kontakt:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]