Maseczka ochronna – kiedy i dlaczego jest nam niezbędna?

Maski ochronne kupisz na https://vitberg.com/firma/sklep/maseczki-ochronne

Do niedawna maski ochronne kojarzyły się jedynie ze służbą medyczną czy też japońskimi turystami odwiedzającymi Polskę. W ostatnim czasie z uwagi na rozprzestrzeniające się cyklicznie groźne choroby zakaźne przenoszone drogą kropelkową, maski jednorazowe oraz te, których można używać kilka razy, są przez Polaków zakładane na co dzień.

Po co nam maseczki wielorazowe?

Maski na twarz osłaniają usta oraz nos, dzięki czemu ryzyko dostania się wirusów i zarazków do organizmu przez śluzówkę zmniejsza się. Niektóre modele masek wyposażone są w przezroczystą przesłonę z tworzywa sztucznego, która w pełni ochrania twarz, a głównie oczy, przez które też może dochodzić do zarażenia. Maseczki ochronne powinny być stosowane przez pracowników szpitali, lekarzy czy ratowników, którzy są codziennie narażeni na bezpośrednią, ciągłą styczność z ludźmi zarażonymi. Pozostałym osobom takie maseczki posłużą do zabezpieczenia przed niebezpiecznymi wirusami w czasie podróży transportem publicznym czy pracy. W czasie zagrożenia zarażeniem się niezmiernie niebezpiecznym koronawirusem COVID-19 stało się to poniekąd koniecznością.

Jak wybrać maseczki ochronne na twarz do powszedniego zastosowania?

Maseczki powinny być komfortowe i gwarantować bezproblemowe oddychanie. Maska musi mieć kontakt ze skórą jedynie nie drażniącą powłoką materiału, np. bawełny. Zaleca się wybierać maski ochronne, które wyprodukowano z certyfikowanych materiałów filtracyjnych wykorzystywanych w medycynie i które przed zapakowaniem zostały wyjałowione. Niektóre maski można używać wiele razy, rzecz jasna pod wymogiem trzymania się wskazówek znajdujących się w instrukcji do opakowania załączonej.

Kontakt:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]