Nie tylko lampy solne – o produktach z soli kamiennej

Dowiedz się więcej o lampach solnych.

Drobne dekoracje z minerałów i kamienia od lat zajmują miejsce w naszych domach. Przywozimy je z różnych wypraw po Europie, a czasami nabywamy impulsywnie, bowiem pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest wnętrze. Rzadko jednak są to przedmioty funkcjonalne – w większości wypadków to po prostu ozdoby. Minerałem, z którego można jednak zrobić obiekty stosowane na co dzień, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przeważnie lampy, ale nie tylko.

Lampy solne występują w 3 kolorach

Lampy solne ładnie się prezentują i bez trudu dobierzemy je do aranżacji mieszkania, ponieważ występują w 3 kolorach (szarym, białym, różowym) i w wielu ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest unikatowa, bo nie ma brył solnych o bliźniaczych kształtach i siatce krystalizacji. Wyjątkowo modne są lampy solne, których klosze cechują się naturalną, nie polerowaną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rzemieślnicy zajmujący się wytwarzaniem tych lamp, nadają im finezyjne kształty, np. kuli czy też piramidy.

Skąd wzięła się powodzenie lamp solnych?

Wiele ludzi sądzi, iż lampy solne wywierają dobroczynne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im przeważnie zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy wytwarzania jonów ujemnych, które równoważą te wytwarzane przez wszechobecna elektronika. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie m.in. jednostkom borykającym się z astmą bądź alergią. Blask, jaki emitują tego typu lampy, jest kojący i subtelny, dlatego zaleca się nabycie ich ludziom, którym dokucza brak snu lub stres, bowiem dzięki nim można łatwiej się zrelaksować. Ale z brył soli nie tworzy się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich też przepiękne świeczniki i pojemniczki na bibeloty, a duże bloki z soli stosuje się w gastronomii oraz dekoracji domów.

Kontakt:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]