Oczyszczacz powietrza – urządzenie przydatne z wielu powodów

Problem zanieczyszczenia powietrza trafił już do świadomości przeciętnego Polaka i sporadycznie bywa banalizowany. Obywatela Polski są świadomi, że czystość powietrza, które codziennie wdychamy, wyraźnie oddziałuje na nasze samopoczucie. Dopóki nie będą wprowadzone skuteczne rozwiązania, każdy jest zmuszony zadbać o swoje zdrowie, na przykład poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – rozwiązanie potrzebne mieszkańcom dużych aglomeracji

Im bardziej zindustrializowany rejon, tym bardziej prawdopodobne jest niebezpieczeństwo pojawienia się wysokiego stężenia pyłów zawieszonych PM2,5 oraz PM10. Na rozwój licznych chorób płuc narażeni są szczególnie rezydenci dużych aglomeracji miejskich i terenów w pobliżu zakładów przemysłowych wydalających do atmosfery spore ilości owych pyłów. Regularne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pozwoli znacznie ograniczyć niekorzystny wpływ zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to już coś nowego na rodzimym rynku – oczyszczacze powietrza szeregu renomowanych producentów, jak np. Wood’s, AirFree bądź Cado, od lat znajdują się w asortymencie polskich sklepów. Co istotne, poza eliminacją z powietrza zanieczyszczeń, często posiadają one również inne przydatne funkcje.

Oczyszczacze powietrza eliminują nie tylko pyły oraz mikroorganizmów

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w rozmaitych rozmiarach, w związku z tym łatwo znajdziemy urządzenie odpowiednie do danej objętości pokoju. Są to urządzenia stosunkowo nieduże, więc swobodnie można przesunąć je pomiędzy pomieszczeniami. Oprócz odfiltrowywania z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, zatrzymują one też grzyby oraz bakterie, które mogą być źródłem wielu chorób czy też reakcji alergicznych, jak również szkodliwy benzen. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża i jonizuje cząsteczki powietrza, co wytwarza w pomieszczeniach rześką atmosferę, a jednocześnie gwarantuje lepszy sen. Część urządzeń posiada również detektory wykrywające wysokie stężenie dwutlenku węgla. Zakup oczyszczacza powietrza poleca się głównie osobom cierpiącym na alergie.