Oczyszczanie powietrza – problem mieszkańców dużych miast

Nawet mieszkańcom małych miast dokucza problem marnej jakości powietrza. Powietrze w Polsce jest jednym z najmocniej zanieczyszczonych w całej tej części. Trwający przez lata brak wytycznych dotyczących domowych instalacji grzewczych, jak również kar za palenie w kominkach szkodliwych surowców, jak przykładowo produkty z gumy czy plastiku, wywołały duże zapylenie powietrza. Oddziałuje to negatywnie na samopoczucie Polaków. Czy można wobec tego zadbać o oczyszczanie powietrza we własnym zakresie?

Oczyszczanie powietrza – pozbądź się wirusów

Sprawa oczyszczania powietrza to zagadnienie, które wszystkie kraje wysoko uprzemysłowione muszą bezwzględnie rozwiązać, jeżeli zależy im na dobrym stanie zdrowia ich obywateli. Będzie to zapewne długi oraz uciążliwy proces. Jednakże zamiast wyczekiwać, aż powietrze poprawi swoją jakość, można już w tej chwili na własną rękę zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Przy użyciu pokojowych oczyszczaczy powietrza w parę minut można efektywnie pozbyć się drobinek pyłu zawieszonych w powietrzu (PM10 i PM2,5), jak również większości wirusów i drobnoustrojów, wywołujących częstokroć poważne schorzenia. Zalety stosowania sprzętu do oczyszczania powietrza cenią sobie zwłaszcza osoby chorujące na astmę bądź alergię, ale i ludzie zdrowi w mgnieniu oka spostrzegą zbawienne działanie czystego powietrza.

Urządzenia do oczyszczania powietrza – które kupić?

Osoby przebywające blisko dróg szybkiego ruchu oraz mieszkańcy silnie rozwiniętych miejscowości powinni wybrać oczyszczacze, które bez problemów dadzą sobie radę z wysoką zawartością pyłu w powietrzu. Chodzi tutaj przede wszystkim o przefiltrowanie cząsteczek pyłów zawieszonych, oznaczanych skrótami PM10 i PM2.5. W toku oczyszczania powietrza sprzęt powinien też pozbyć się z niego nie tylko bakterii, zarazków oraz zalążków grzybów, ale też niebezpiecznego dla zdrowia formaldehydu, który jest obecny w naszych domach w większej lub mniejszej kondensacji. Wybierając urządzenie do oczyszczania powietrza, warto upewnić się czy ma ono stosowne certyfikaty.