Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Więcej na temat shuttersów w sypialni na http://tinyurl.com/yxae4vsp

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, tzw. shuttersy, kojarzą się zazwyczaj z pomieszczeniami zaprojektowanymi w stylu tropikalnym lub południowoamerykańskim. Jednak ten element osłony okiennic można użyć też w naszych domach – jest to bardzo wytrzymałe, a przy tym wyśmienicie wyglądające rozwiązanie, które w wielu aranżacjach zda egzamin lepiej niż popularniejsze w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – zauważalnie zwiększają estetykę pokoju

Shuttersy w salonie lub w pokoju dziennym, będą miały podwójną funkcję – ozdobną i praktyczną. Shuttersy zdecydowanie podnoszą walory estetyczne pokoju. Ich lamele są szersze, dzięki czemu znakomicie prezentują się na większości okien. Kwestia estetyczna jest ważna, gdyż to w salonie przyjmuje się gości, jak również spędza się w nim większą część dnia. W związku z tym należy zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale równocześnie przytulne. Swoboda ustawienia stopnia nachylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła wnikającego do wnętrza, co pozwala np. na całkowite jego zaciemnienie, gdy pragniemy obejrzeć film, bądź jego przyjemne ściemnienie, jeśli staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – świetna bariera przed dźwiękami z zewnątrz

Swoboda kontroli dostępu światła do pomieszczenia jest bez wątpienia najważniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednakże też z innej przyczyny – dzięki nim można skutecznie korygować temperaturę pokoju, która ma jak powszechnie wiadomo duży wpływ na nasz zdrowy sen. Z pomocą okiennic shuttersów latem łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, natomiast w okresie zimowym dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Do tego shuttersy skuteczniej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to także idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Na ich lamelach gromadzi się mniej drobinek kurzu niż w zagięciach zasłon, a ich pielęgnacja jest niezwykle łatwa i trwa dosłownie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się też w kuchni, w pokoju dziecka oraz w łazience.

Kontakt:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]