Sztylpy i czapsy skórzane a oficerki – czym się różnią?

Chcesz zamówić czapsy? Wejdź na horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się idealnie, nie są bez wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Ponadto, zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa znacznie utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie obuwia. Tych wad nie mają na szczęście czapsy i sztylpy.

Czym się charakteryzują sztylpy i czapsy jeździeckie

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, dające protekcję wyższej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – sięgają do pachwiny, zapewniając ochronę dla nogi na całej długości. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są produkowane z różnych materiałów. W sprzedaży zazwyczaj znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są również modele wyrabiane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Dwa ostatnie warianty charakteryzuje znacznie niższa cena. Tym samym są polecane dżokejom z niewielkim budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej nosi się je latem i wiosną. Obszerny wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – modele doskonale dobrane do swoich potrzeb nabędą więc też jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których brak dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Kontakt:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]