Wyroby ze stali nierdzewnej – gdzie się je stosuje?

Stal nierdzewna posiada sporo wartościowych właściwości sprawiających, iż jest stosowana w szerokim zakresie. Jej najmocniejsza strona to z oczywiście niepodatność na rdzę, która nie tylko gwarantuje trwałość wykonanych z niej elementów, ale również umożliwia im styczność z wilgotnymi materiałami oraz wodą. Co więcej stop ten jest obojętny chemicznie, co oznacza, że nie wchodzi w reakcje z substancjami o kwaśnym odczynie, a listę jego zalet dopełnia nieporowata powierzchnia, która uniemożliwia rozwój mikroorganizmów.

Wyroby ze stali kwasoodpornej dla branży kosmetycznej i chemicznej

Stabilność chemiczna i bezpieczeństwo mikrobiologiczne czynią ze stali nierdzewnej znakomity budulec dla przemysłu spożywczego. Wyroby ze stali kwasoodpornej są często wykorzystywane przez fabryki przetwórstwa, które używają ich w procesie produkcji, a później składowania artykułów spożywczych. W piekarniach oraz browarach wyroby ze stali nierdzewnej użytkuje się w charakterze zbiorników fermentacyjnych. Surowiec ten jest również stosowany na co dzień w branży kosmetycznej i przez przedsiębiorstwa działające w sektorze pozyskiwania i dystrybucji paliw, rozpuszczalników i innych preparatów chemicznych.

Wyroby ze stali nierdzewnej – niezastąpione w branży budowlanej

Wytrzymałość na złe czynniki pogodowe (skrajne temperatury, wilgoć czy kwaśne deszcze) sprawia, że wyroby ze stali nierdzewnej wspaniale zdadzą egzamin w warunkach zewnętrznych (na przykład jako balustrady balkonowe) oraz na basenach (mowa o poręczach i drabinkach). Z uwagi na przyciągający wzrok wygląd, tak samo dobrze sprawdzają się także wewnątrz obiektów budowlanych – m.in. na klatkach schodowych. Prócz tego jałowość stali nierdzewnej umożliwia użycie jej w gabinetach lekarskich i lecznicach.