Chcesz zapisać się na kurs akwareli? Wybierz naukę w szkole rysunku

Kurs akwareli - tu sprawdzisz pełną ofertę.

Malowanie akwarelami jest jednym z artystycznych sposobów wyrażania siebie i nie trzeba być w tym świetnym, by czuć z tego uciechę na co dzień. Dla wielu jest to przecież wyłącznie metoda relaksu po wyczerpującym dniu albo pasja i nie pragną oni osiągnięcia w tej sferze perfekcji. Jednakże jeśli pragniesz poznać nowe techniki, powinno się postawić na kurs malowania akwarelami.

Nauka malowania akwarelami – dla młodych twórców i nie tylko

Akwarele to mimo wszystko nie są proste farby. Obraz zdaje się bardzo lekki i prosty do stworzenia, lecz jest wynikiem wielu czynników, o których twórca-amator rzadko ma pojęcie. Sporą rolę w samym procesie tworzenia ma także koincydencja – akwarele to medium, które ciężko kontrolować i nawet artyści doświadczeni w tej technice nigdy nie mogą być przekonani o tym, iż obraz zawsze wyjdzie tak, jak planowali. Kurs akwareli to doskonałe miejsce, żeby zacząć swoja drogę z tą techniką malowania oraz przyswoić sobie pomocną podstawową wiedzę konieczną do odnalezienia w sobie pasji do farb akwarelowych. Każdy jest tu ciepło widziany, bez względu na to, czy ma już za sobą jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwsza styczność z tym typem farb. Instruktorzy kursu w czasie pierwszych godzin wnikliwie objaśniają cechy tych farb, różnorodność technik ich używania, jak również typy papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na ostateczny efekt dzieła.

Kurs malowania akwarelami – zalety pracy pod okiem kompetentnego nauczyciela

W czasach ogólnodostępnego internetu nie ma problemu, żeby wyszperać a następnie obejrzeć filmy instruktażowe, które uczą malowania farbami akwarelowymi. Jednakże raczej nie będzie to równoznaczne z udziałem w kursie malowania akwarelami prowadzonym przez biegłego instruktora ze szkoły rysunku i malarstwa. W efektywnej nauce technik artystycznych konieczne są sugestie, które uczestnicy kursu otrzymują od dydaktyków podczas tworzenia prac. Te korekty pozwalają szybciej nabywać umiejętności, a uczeń nie musi zastanawiać się, gdzie popełnił błąd, który sprawił, iż dany efekt nie dał rezultatów jakich zakładał. Poza tym praca w grupie innych ludzi o pokrewnych pasjach tworzy przyjazną atmosferę wsparcia, które jest niezwykle potrzebne w zachęcaniu do nieprzerwanego doskonalenia umiejętności. Udział w konstruktywnej ocenie dzieł innych kursantów, pomaga z kolei we poprawnej ocenie własnych prac już odbyciu kursu.

Kontakt:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]