Wybór kasku na motor

Dalsze informacje o kasku mmotocyklowy.

Nie ma większego znaczenia, jaki posiadasz motocykl ani to, czy przebywasz na nim drogę do miejsca pracy, jedziesz w terenie, ścigasz się na torach motocyklowych lub wybierasz się na długie wycieczki – kask to nakazany przepisami składnik garderoby każdego motocyklisty, dlatego że zapewnia mu bezpieczeństwo, chroniąc głowę w razie wypadku.

Dobry kask na motor, czyli jaki? / Odpowiedni kask na motor / Jaki powinien być kask na motocykl? / Jaki powinien być kask na motocykl?

Zastanawiasz się, czym kierować się podczas wyboru kasku motocyklowego? Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać, skutkiem tego zdecyduj się na kask dobrej marki, takiej jak HJC, jaki jak najlepiej odpowiada twoim oczekiwaniom.
Na rynku dostępne są różnorodne warianty kasków – kaski integralne, szczękowe, otwarte, modułowe, a także kaski enduro, przeznaczone do jazdy w terenie. Czym pojedyncze warianty kasków motocyklowych różnią się od siebie? Najpopularniejsze kaski na motocykl to kaski integralne, których skorupa skonstruowana jest z pojedynczego kawałka tworzywa. Są one najbezpieczniejszym typem kasków. Kaski szczękowe pozwalają podnieść przyłbicę z wizjerem, żeby odsłonić twarz. Kaski otwarte nie mają ochrony szczęki, są więc mniej bezpieczne – wskutek tego poleca się je przede wszystkim do jazdy po mieście. Równocześnie kaski otwarte są w największym stopniu praktyczne. Z kolei kaski modułowe to kaski otwarte, które dodatkowo posiadają odpinaną szczękę.

Kaski motocyklowe HJC / Kaski HJC / Kask na motor HJC / Kask marki HJC

HJC to prestiżowa marka, lubiana przez motocyklistów na całym globie. Kaski HJC są najwyższej jakości, poddawane dużej liczbie testów – a jednocześnie mają przystępne ceny. W ofercie HJC są zarówno kaski integralne, jak również szczękowe, otwarte i enduro. Na szczególną uwagę zasługuje ich seria premium – RPHA, które dzięki zastosowanym materiałom są wybitnie lekkie, a zarazem nadzwyczaj wytrzymałe.
Wśród kasków HJC są też repliki, inaczej kaski inspirowane dziełami Universal Pictures, Marvela, i DC Comics.

Kontakt:
Moto-Tour
Góra Libertowska 50
30-444 Libertów

Tel.: +48 602 138 128
E-mail: [email protected]